Zeman radil Pilnému, ať přidá peníze na investice

Méně peněz na spotřebu, více na investice, doporučil ministru financí Ivanu Pilnému prezident republiky Miloš Zeman. Oba politici se sešli na pravidelné schůzce expertů v Lánech. Setkání se účastnil také Pilného předchůdce ve funkci Andrej Babiš, který připravoval na příští rok rozpočet s 50miliardovým schodkem. Prezident dále Pilnému radil, aby se zaměřil na dotace na obnovitelné zdroje energie a na 11 miliard určených pro neziskové organizace. Pilný přes prázdniny jedná s dalšími ministry o rozpočtu pro jejich resorty. Vláda dříve avizovala, že plánovaný schodek nechce navyšovat.

Německé automobilky možná uzavřely kartel

jarvis_5977903e498e27acf384fd65.jpeg
Foto: Reuters

Společnosti Volkswagen, BMW, Audi a Porsche se nejspíš domlouvaly na jednotném postupu vůči dodavatelům a na cenách součástek, například i systémů kontroly emisí naftových motorů. Uvedl to německý týdeník Der Spiegel. Ke sjednání kartelových dohod měly sloužit schůzky až dvou stovek zaměstnanců jednajících v 60 různých výborech. Volkswagen možné kartelové jednání připustil v dopise, který zaslal na začátku června úřadům. Případem se nyní zabývá Evropská komise.

Internetová ozvěna

jarvis_5977903e498e27acf384fd6b.jpeg
Foto: archiv

Když se někdo moc podobá čínskému prezidentovi Si Ťin-pchin­govi (vpravo), zmizí z čínského internetu. Nedávno se to stalo kreslené postavičce medvídkovi Pú, jehož jméno a vyobrazení čínské úřady blokují na tamějších sociálních sítích.

993 mil. Kč

jarvis_5977903e498e27acf384fd6f.jpeg
Foto: Shutterstock

Tolik Češi utratili v prvním pololetí letošního roku za vstupenky do kin, meziročně o devět procent víc. Jde o dosavadní rekord.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.