Antimonopolní orgány Evropské unie vyšetřují zprávy o kartelových dohodách mezi němec­kými automobilkami Daimler, Volkswagen, BMW, Audi a Porsche. Tyto firmy údajně od konce 90. let vytvořily desítky zvláštních výborů, které domlouvaly především postup a ceny při nákupu dílů. Koordinačních schůzek se mělo zúčastnit na dvě stě pracovníků auto­mobilek, přičemž některé zároveň formál­ně školily své zaměstnance o tom, že konkurence je zdravá, zatímco kartely škodlivé a zakázané.

Od Evropské unie hrozí německým automobilkám za nekalé obchodní jednání astronomické pokuty, které teoreticky mohou dosáhnout až deseti procent jejich světového obratu. Nebude to ovšem tak zlé, protože se zdá, že některé společnosti se ke starým hříchům přiznaly samy a dobrovolně s tím, že za své upřímné a hluboké pokání očekávají laskavou shovívavost.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.