Vypadá to efektně, téměř jako akrobatický výkon. Ale přes všechnu snahu zůstává spálená země. Když vzplane les, musí většinou nastoupit letadla, jako tento týden poblíž jihofrancouzského města Nice. Hasiči se stříkačkami hektary hořícího porostu zpravidla nezvládnou. Své o tom vědí v Chorvatsku, kde začátkem týdne bránili před ohněm město Split. A v Černé Hoře v pondělí kvůli požáru na poloostrově Luštica požádali o mezinárodní pomoc, zejména právě o hasicí letouny. Oheň nedávno sužoval také francouzskou Korsiku a Provence, v půli června ničil a zabíjel v Portugalsku. Na začátku je přitom třeba jen nedopalek odhozený z auta, jako v případě jednoho z francouzských požárů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.