Záliba v konverzaci o počasí se přičítá Britům, ale ani Čechům není cizí, i když v souladu s národní povahou tady má spíše ráz nářků. Proti větě "Takovou bouřku (vítr, kroupy, déšť, horko, sníh, mráz…) nepamatuji" celkem nelze nic namítat, protože o něčem se konverzovat musí − ale dost možná vypovídá víc o paměti dotyčného než o počasí jako takovém.

Tak třeba kroupy velikosti vajec padaly roku 1939 na Sušicku, katastrofální povodně postihly jižní Slovensko roku 1965, mimořádné sucho roku 1947 sehrálo svého času roli v komunistické propagandě − a tak by se dalo pokračovat dlouho.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.