Kurdská odstřelovačka míří na pozice Islámského státu ve městě Rakka. Nejen na Blízkém východě se syrští Kurdové tímto vymykají. Do svých ozbrojených sil přijímají ženy. Příslušnice Lidových obranných jednotek, známých pod zkratkou YPG, bojovaly například v těžké pouliční bitvě s Islámským státem o město Kobani před dvěma lety. Při obraně "kurdského Stalingradu" jich mnoho padlo. Za rovnoprávností v armádě syrských Kurdů je částečně rovnoprávnost, která v muslimské, ale silně sekulární kurdské společnosti panuje. Je za ní ale i nutnost. V boji s lépe vyzbrojeným Islámským státem Kurdové potřebují každou ruku, která může nosit zbraň. Kurdové a Kurdky jsou důležitými spojenci mezinárodní koalice, která se v čele se Spojenými státy snaží vypudit Islámský stát ze Sýrie a Iráku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.