Lucie se ptá

Občas se to stane, aniž byste si to v dané chvíli uvědomili. Nechtěně někoho urazíte. Nebo prostě podvědomě zkoušíte odolnost jedince, aniž byste si to připouštěli. Narážky, vtípky… Ne každý je s chutí polyká a s nadsázkou vrací. Přiznejme si, že citlivější bývají v tomto ohledu ženy. Ale ať už je obětí kdokoliv, ublíženost dokáže v kolektivu udělat pěknou neplechu. Obzvlášť ve velkých korporacích je potřeba ji řešit s dostatečnou pohotovostí. V opačném případě může situace končit fatálně: důkazem je třeba odstoupení člena vedení společnosti Uber Davida Bondermana. Ten opustil své místo poté, co si včas nedokázal s kolegyněmi vyříkat údajné sexistické poznámky, které ony vnímaly jako urážlivé.

Jak se (ne)omlouvat kolegyni, kterou jsem zjevně zostudil na poradě? Veřejně, či soukromě?

Jiří Devát odpovídá

Zjevně zostudil? Takže jste si vědom svého pochybení? To je úlevné, nikoliv však pro vás. Zřejmě jste si sám vyhlásil fatvu. A proto jediný, koho můžete ještě zachránit, jste vy sám.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.