Kriket je sport, který se v Česku netěší oblibě, natož aby tu někdo znal jeho komplikovaná pravidla. To však nic nemění na skutečnosti, že nemalá část lidstva − zejména v bývalých britských koloniích − jím prakticky žije. V keňské rezervaci Ol Pejeta se mužstvo britských ozbrojených sil utkalo v rámci charitativního turnaje s celkem Maasai Cricket Warriors, tedy Masajskými kriketovými válečníky. Výtěžek z turnaje šel na podporu tamního bílého nosorožce, jehož − právě v rezervaci Ol Pejeta − žije už jen jediný exemplář. Masajové patří zejména kvůli svým tradičním křiklavě rudým oděvům, jakož i své někdejší válečnické pověsti, mezi nejznámější africké kmeny. Snímek zachycuje hráče Daniela Mamaie při odpalu, vzadu za ním v bílém stojí britský protihráč. Výsledek zápasu agentura bohužel nepřinesla.

Související

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru