Světovým podnikatelem roku se stal Kanaďan Murad Al-Katib, majitel společnosti AGT and Food Ingredients, která je jedním z největších producentů luštěnin na světě. Cenu si odnesl ze slavnostního vyhlášení, které se konalo v sobotu večer v Monte Carlu. Porota prestižní soutěže, kterou letos již posedmnácté pořádala poradenská společnost EY, vybírala vítěze z 59 finalistů ze 49 zemí světa. Českou republiku reprezentoval majitel společnosti Tescoma Petr Chmela.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vítězem soutěže EY Světový podnikatel roku se stal Murad Al-Katib, šéf kanadské společnosti AGT and Food Ingredients, která exportuje luštěniny do 120 zemí.
  • Přispěl k tomu, že Kanada je dnes největším producentem čočky na světě v čele právě s Al-Katibovou firmou.
  • Pochází z rodiny tureckých imigrantů a jeho původ ho inspiroval k tomu, že pomáhá nasytit miliony uprchlíků.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.