Trump stahuje Spojené státy z dohody o ochraně klimatu

Americký prezident Donald Trump potvrdil, že Spojené státy odstoupí od Pařížské dohody o ochraně klimatu. Krok zdůvodnil tím, že je pro Američany příliš drahá. S ostatními státy chce jednat o nové smlouvě. Pařížskou dohodu před dvěma lety podepsalo 195 států. Zavázaly se v ní ke snižování emisí s cílem zabránit růstu teploty na Zemi. Vedle Spojených států od dohody dříve odstoupila také Čína. Jde přitom o dva největší producenty emisí na světě. Trump za krok schytal kritiku nejenom od amerických politiků a podnikatelů, ale rovněž od ostatních světových politiků.

Regulujme kyberprostor, hlásá britská premiérka

jarvis_5937f950498ef5109863553b.jpeg
Foto: Reuters

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.