Kategorie touringových motocyklů je v hierarchii klasické americké značky Harley-Davidson vůbec nejtěžší a nejdražší, pokud vynecháme zakázkové stroje. Jsou to mašiny evidentně postavené na překonávání dlouhých tras nejlépe po rovných amerických cestách. Obrovskému stroji Road Glide Special se ale začíná líbit i na zatočenějších silnicích. Může za to nejen nový motor, ale i nastavení podvozku.

Road Glide jezdí po silnicích už několik let, ale svou velikostí a hlavně masivní přídí vyvolává v kolemjdoucích i ostatních motorkářích touhu přijít se podívat blíž. Jeho majitel tak bude středem pozornosti pokaždé, když zastaví na pumpě nebo u restaurace. Mohou za to nejen nezvyklé proporce, ale třeba i nápadné perleťové lakování, které je doplněno o lehké "tetování" plameny. Harley je nepřehlédnutelný.

I proto si jeho majitel musí dát pokaždé pozor, kde a jak zaparkuje. Vzhledem k mamutí hmotnosti blížící se čtyřem stovkám kilogramů je manipulace se strojem opravdu obtížná. Stačí špatně najet do mírného svahu a už bude potřeba volat o pomoc s roztlačením. Chtělo by to zpátečku, ale ta samozřejmě chybí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Harley-Davidson Road Glide dostal pro letošní sezonu nový motor, který je silnější, ale klasických tvarů i zvuku se nevzdává.
  • Nové tlumiče zase zajišťují slušné jízdní vlastnosti, a tak se extrémně těžká a drahá motorka hodí i na menší silnice.
  • Vyžaduje ale kvalitní asfalt.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.