Nezaměstnanost klesá, mzdy rostou, ale střádat peníze na bankovních účtech se lidem nevyplácí. Růst cenové hladiny zrychluje a prostředky v bankách se díky nízkým úrokům znehodnocují. Pokud lidé chtějí udržet hodnotu svého majetku, musí se poohlížet po investicích. Vedle různých fondů a akcií láká ukládání peněz do luxusu. Mezi nejoblíbenější alternativní investice světa patří spolu s veterány a kvalitním vínem také mince. Češi v tomto ohledu nejsou výjimkou. Přesto se Češi své první české investiční mince dočkali až nyní. Kolekce pětiuncových mincí, které vstupují na trh, se vyprodaly během tří týdnů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ekonomice se daří, lidé by ale měli investovat, aby uchovali hodnotu svého majetku.
  • Veteráni, kvalitní víno a cenné mince jsou nejčastějšími alternativními investicemi světa, jejich obliba roste v desítkách procent.
  • Češi mají historicky první vlastní investiční minci, na trh vstupuje Český lev.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru