Internetová ozvěna

Ilustrátor Thomas Taylor zveřejnil po vítězství Emmanuela Macrona ve francouzských prezidentských volbách mnohokrát sdílený obrázek reagující na obavy, že brexit vyvolá vlnu protievropských nálad.

Česko uprostřed vládní krize

jarvis_59130eb4498ea3e8aab4550e.jpeg

Prezident Miloš Zeman odmítl na návrh předsedy vlády odvolat z funkce ministra financí Andreje Babiše. Ústy svého mluvčí to zdůvodnil tím, že návrh není v souladu s koaliční smlouvou. Ministerský předseda Bohuslav Sobotka prezidenta vyzval, aby respektoval ústavu a Babiše odvolal. Pokud tak neučiní, chce se Sobotka poradit s ústavními právníky o dalším postupu. Ve hře tak může být i ústavní žaloba na prezidenta. Pro ni se už ostatně vyslovili i někteří senátoři. Zeman se přitom chce odvoláním Babiše zabývat až po návratu z Číny.

Uber vyšetřují americké úřady

jarvis_59130eb5498ea3e8aab45512.jpeg

Společnost Uber, provozující alternativní taxislužbu, čelí ve Spojených státech trestnímu stíhání. Důvodem je software, který měl start-up používat k identifikaci úředníků ve městech, kde služba nebyla povolena. Mohl jim pak znemožnit objednání vozu a kontrolu. Uber již dříve přiznal existenci takového nástroje, měl prý ale sloužit k ochraně řidičů.

4,8 procenta

jarvis_59130eb5498ea3e8aab4551a.jpeg

Takový byl meziroční nárůst maloobchodních tržeb za první letošní čtvrtletí. Například te­lefonů a počítačů lidé nakoupili o 16,2 procenta víc.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.