Lucie se ptá

S nástupem generace millennials se podle odborníků ve společnosti vytvořila obrovská komunikační propast. Vzteknout se z ní mohou hlavně o pár let starší zaměstnavatelé či marketéři. Zjišťují totiž, že roky zajetá pravidla jaksi vyčpěla. Chytnout generaci dvacet a něco na telefonu? Modleme se. Zachytit její pozornost v e-mailu? Další zbožné přání. Jenže co tedy funguje? Jedním z prvních kroků je zeptat se "nepolapitelného" dotyčného, jak vlastně komunikuje, a víc si toho všímat. Ovšem, až se vám s ní či s ním podaří spojit.

Vedu tým složený ze samých čerstvých absolventů a mám pocit, že mě zcela ignorují. Poradám se vyhýbají, na mé e-maily nereagují. Co dělám špatně?


Jiří Devát odpovídá

Fakt, že jste se narodil na začátku 70. let, už nenapravíte. V porovnání s dnešními dvacátníky máte výhodu, že jste ještě zažil punk a novou vlnu, Metalliku, Depeche Mode či Stinga na vrcholu slávy. Asi však neujíždíte na Spotify či Deezeru a neposloucháte mash-ups, to vede k vašemu nepochopení. Z této hudební vsuvky vyplývá, že generace X má pořád co sdělit. Jen ta korporátní forma e-mailů už je pro tu mladší generaci Y vyčpělá. Upřímně řečeno, ani mně e-mailová kultura nepřijde atraktivní. Vytřídit z tuny e-mailů jeden podstatný se rovná hledání jehly v kupce sena.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.