Vůz, se kterým lze jezdit po silnici, ale také se umí proměnit v letadlo. O něm konstruktéři snili ještě předtím, než se s ním předvedl Fantomas v kultovním filmu. Létající auta se ale kvůli své konstrukční náročnosti nikdy neujala. Povětšinou totiž buď vůbec nefungovala, nebo nabízela tragickou kombinaci špatných vlastností na silnici a ve vzduchu. Teď se to má ale konečně změnit, zní ze Slovenska. Tamní firma totiž na nedávné výstavě luxusního zboží v Monaku předvedla svůj nový prototyp AeroMobil 4.0, který by se do provozu měl dostat v roce 2020. A už začala přijímat objednávky. Létající auto přitom nebude jen tak pro někoho. Podle verze totiž vyjde na cenu mezi 33 až 40 miliony korun.

Otcem myšlenky slovenského létajícího auta je designér Štefan Klein, který o takovém stroji přemýšlel už od devadesátých let. V roce 2010 spoluzaložil firmu AeroMobil, nyní však už z projektu odešel. Do firmy ale přišel investor, který přispěl 3,2 milionu dolarů.

Létající auto zatím existuje jen jako studie, ale předpokládá se výroba celkem 500 kusů. Ty budou postaveny zejména z uhlíkového kompozitu, který je tvrdý a zároveň lehký. Tím se podaří dosáhnout nízké hmotnosti, která by neměla překročit jednu tunu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.