Vztah k cestování Jiří Konečný téměř za 24 let podnikání změnil. Už to není jako dřív, kdy majitel firmy Elko EP na výrobu elektronických přístrojů každou dovolenou s rodinou využil i k pracovnímu setkání. "Manželka mi to vyčítala. Takže třeba na přelomu roku jsme byli v Dubaji na týden a já tam měl jen dvě schůzky, dřív by jich bylo dvacet," říká byznysmen, který před 18 lety vyrazil na opravdovou velkou cestu do Ameriky.

Viděl vše, co k USA patří, včetně ještě stojících dvojčat v New Yorku. "Nemám potřebu tuhle cestu opakovat. Patřím k těm, kterým stačí vidět místa jednou." Při tradičních letních a zimních rodinných dovolených ale preferuje stejné destinace. "Slibujeme si s manželkou, že až děti odrostou, budeme cestovat. Když vidíme nějaký zajímavý cestopis, tak si lokalitu přidáváme na náš pomyslný seznam budoucích velkých cest."

Jeden až dva týdny v měsíci bývá Konečný služebně v zahraničí. Okolní státy zvládá autem. Buď řídí, nebo ještě raději bere někoho z managementu, komu věří i za volantem. V letadle považuje za snesitelnou tak šestihodinovou trasu. Proto v nejbližší době cestu na Tchaj-wan rozpůlí a zastaví se v Dubaji.

Právě v zemích Perského zálivu, kde se staví luxusní rezidence a hotely, se skvěle ujaly chytré instalace od Elka. Mimochodem, jaký je Konečný světoběžník, nejlépe dokumentuje první místo v kategorii Globální exportér, které loni jeho firma z Holešova na Zlínsku získala v soutěži exportérů DHL UniCredit.

Kanárské ostrovy: Návrat do druhého domova

jarvis_58ecf880498e2b33f2987265.jpeg

Začátkem léta míří manželé Koneční každoročně tak na deset dnů se svými třemi dětmi na ostrov Gran Canaria. Jezdí vždy do stejného hotelu. Už tam byli odhadem tak osmkrát. Příjemné léto bez velkých veder není to jediné, co tam rodinu láká. "Líbí se mi, že jedu do známého prostředí, všechny a všechno znám, včetně číšníků. Je to jako návrat do druhého domova," říká byznysmen.

Poprvé tam byl s manželkou na romantické cestě bez dětí. Nyní hlavně kvůli dětem podniká tak ob rok cestu napříč ostrovem. V každé vesnici je prý něco zajímavého. "Nejmladší syn to absolvuje letos poprvé a už se moc těším, jak se mu bude líbit v ponorce. I pro mě to byl poprvé skvělý zážitek."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Dříve každou dovolenou s rodinou využil i k pracovnímu setkání.
  • Letos už měl Jiří Konečný za týden v Dubaji jen dvě schůzky místo dřívějších 20.
  • Takřka druhým domovem jsou pro něj Kanárské ostrovy, kam jezdí s manželkou a dětmi vždy začátkem léta.
  • Za byznysem jezdí často do Ruska, kde to nejde bez "všimného". A Írán je prý lepší, než se říká.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.