Svaz obchodu a cestovního ruchu (SOCR) se ve čtvrtek v ostře formulované tiskové zprávě ohradil proti průzkumu provedenému Potravinářskou komorou. Komora upozornila na skladbu cen v obchodních řetězcích. V některých případech, jako je například čtvrt kila tvarohu, tak podle průzkumu získá dodavatel zboží od obchodníka 10 korun a 30 haléřů, na pultu se pak toto zboží prodává i s DPH za 24 korun, tedy víc než dvojnásobek. Samotná přirážka obchodníka je tak přes 97 procent. Na podobně vysoké marže upozornila komora také u mléka či vepřového masa.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Průzkum Potravinářské komory, která sdružuje dodavatele, naštval svaz obchodu, který hájí zájmy supermarketů.
  • Podle průzkumu komory mají obchodníci na některých potravinách až stoprocentní marže.
  • "Průzkum je účelový, o předražených potravinách ale nemůže být řeč," tvrdí šéfka svazu obchodu Nováková.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.