To zaujetí je namístě. Hraje se o vítězství a také o slušnou hromadu peněz. Celková odměna v přepočtu dosahuje 1,2 milionu korun. Nejde o hazard, ale o sport. Tihle soutěžící mají před sebou obrazovky a v rukou ovladače od konzole PlayStation. Během kanadské série Cineplex WorldGaming Championship se utkávají ve hře Call of Duty: Infinite Warfare. Elektronický sport, tedy soupeření v hraní počítačových her, se začal naplno rozvíjet v 90. letech, v roce 2000 už měl svoji vlastní olympiádu, dnes živí profesionály a odměny v soutěžích se počítají ve statisících dolarů. Kdo běduje nad tím, kolik dnes jeho dítě tráví času u počítače, může se utěšit. Možná jen sleduje trénink budoucího šampiona elektronického sportu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.