Luxusní SUV jsou v kurzu. Úspěch s nimi mají Audi, BMW i Mercedes. Z lukrativního segmentu by si ale rády přilákaly zákazníky pro sebe i automobilky, které vyrábí levnější modely. I proto vznikl nový Ford Kuga Vignale, který chce za nižší cenu nabídnout prémiové svezení.

Co to znamená? Výbavová verze Vignale, která nese název slavného karosářského studia, už existuje i v jiných modelech Fordu, například ve středně velkém Fordu Mondeo. Pro kompaktní SUV Kuga je ale novinkou. Přináší mnoho prvků výbavy v základní ceně plus další speciality rezervované jen pro tuto variantu. Jde například o unikátní lak, design kol a spoustu chromových doplňků, které jsou na voze patrné třeba na přídi. Pokud ale kolemjdoucí nepatří mezi znalce Fordu, nevšimne si, že se dívá na speciální model. Kuga příliš nevybočuje.

To je možná trochu škoda. Zejména proto, že se za ni platí minimálně 1 083 990 korun a v ceníku se dá najít ještě pár dalších příplatků. Interiér se to ale snaží posádce vynahradit. Je vidět, že se designéři snažili, aby bylo prostředí opravdu podobné prémiovým vozům. Kůže je tak nejen na volantu, ale i navrchu palubní desky a na rozměrných sedadlech. Tam je perforovaná, a navíc má strukturu. Bílé provedení, které bylo v testovaném voze, je sice pohledné, ale absolutně nepraktické. Jen po pár tisících ujetých kilometrech se totiž kůže začala barvit do modra od džín. Jak by to asi dopadlo, kdyby na palubě byly ještě děti?

Dobrou zprávou je, že nový zábavní systém SYNC už konečně funguje tak, jak by měl, je přehledný a reproduktory od Sony hrají výborně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.