Přes devět a půl tisíce párů loni sepsalo smlouvu, která může vyřešit problémy s majetkem po rozvodu nebo ochránit při exekuci věci, které nepatří dlužníkovi. Počet manželských smluv v Česku roste, loni po nich podle dat Notářské komory sáhla pětina snoubenců či manželů. Většina Čechů se však k těmto smlouvám staví zatím spíše opatrně. Za projev nedůvěry by je nevnímalo jen zhruba 20 procent lidí, uvádí průzkum agentury STEM/MARK.

Smlouva umožňuje budoucím manželům uspořádat si majetkové poměry jinak, než to ukládá občanský zákoník. Ze zákona se majetek manželů po svatbě stává majetkem společným a tvoří takzvané společné jmění. Pokud se ale pak jeden z páru neúměrně zadluží, může se stát, že exekutor při vymáhání peněz oblepí samolepkou například i cenný obraz, který patřil druhému partnerovi. Právě tomu může smlouva mezi manželi zabránit. Nejvíce manželských dohod bylo loni uzavřeno pod Notářskou komorou v Brně, ukazují statistiky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.