Lucie se ptá

V příštích pěti letech se podle odhadů uskuteční největší mezigenerační přenos bohatství v moderní době. Nástup nové generace ale ustojí podle statistik jen jedna ze tří rodinných firem. Řada jejich majitelů o předání uvažuje příliš pozdě a nemají vypracovaný plán, který změnu usnadní. Takové jsou prognózy poradenských firem. Třeba podle loňského průzkumu společnosti PwC nemá více než 40 procent rodinných firem vůbec plán předávání. To je přitom stresující akt pro všechny zúčastněné − současné majitele, děti, zaměstnance. Mnohdy se tím rozdmýchá rodinný konflikt jako ze seriálu Dallas. Jenže jak být lepší než otec rodiny Jock Ewing, který spoléhal na to, že se jeho synové Bobby, J. R. a Gary dohodnou?

Má šéfová i HR manažerka na mě stále tlačí, abych si určil svého nástupce. Jak to mám udělat? A není to způsob, jak mě nakonec vyhodit?


Jiří Devát odpovídá

Zvolit a připravit si nástupce patří k nejdůležitějším úkolům manažera, stejně samozřejmým, jako že příroda očekává, že vyvedete mladé. I v byznysu chcete zachovat kontinuitu − pro vlastníky, zaměstnance, zákazníky.

A tak se tento úkol objeví na vašem seznamu prakticky okamžitě po usednutí do manažerského křesla. Pak, i když už máte jasno, není třeba s tím hned vyrukovat.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.