Závody o to, která společnost dostane turisty do vesmíru první, začínají nabývat na dramatičnosti. Momentálně jsou ve hře tři projekty. Je ale stokilometrová výška, kam chtějí své platící pasažéry dostat, opravdu práh kosmu?

Ve skutečnosti jde o hranici umělou, odvozenou od Kármánovy linie, což je výška s tak řídkou atmosférou, že už neunese letadlo. Za oficiální ji prohlásila Mezinárodní letecká federace hlavně pro uznávání rekordů. Řídká atmosféra ale sahá až do výšek okolo 10 tisíc kilometrů a magnetosféra chránící před kosmickým zářením ještě výš.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.