Mladoboleslavská Škodovka je druhou nejziskovější značkou Volkswagenu

Provozní zisk automobilky Škoda Auto loni rostl o 30,9 procenta na 32,4 miliardy korun. Tržby činily 370,2 miliardy korun. Údaje zveřejnil mateřský koncert Volkswagen, v jehož rámci je Škoda po značce Porsche nejziskovější. Za růstem stojí optimalizace nákladů a Škoda loni rovněž dodala rekordní počet vozů. Meziročně se její prodeje navýšily o 6,8 procenta.

Kofola zavře restaurace NaGrilu

jarvis_58c963ab498e5bf83c76374c.jpeg

Nápojářská skupina Kofola ukončí provoz fastfoodových restaurací NaGrilu. Záměr se jí nevyplácel, uvedl měsíčník Forbes. Firma přitom chtěla s konceptem expandovat i do zahraničí. Výrobce ne­alkoholických nápojů, jako je například Vinea nebo Semtex, se chce raději soustředit na rozvoj salátoven Ugo.

Zachyceno na síti

jarvis_58c963ab498e5bf83c763750.jpeg

Skandál automobilky Volkswagen s falšovánímtestů emisí sice inspiroval k posměškům nejednoho internetového vtipálka, management koncernu se ale nemá proč veselit. Firma před americkým soudem přiznala, že podváděla, a podle dohody s americkou vládou bude platit pokutu 4,3 miliardy dolarů, pokud částku soudce nenavýší o odškodné. První žaloby už padly také v Česku.