Tak už nejen Praha, ale i další česká města chtějí vyhnat Veolii a spravovat dodávky vody samy. Záměr je veřejnosti podáván pod líbivými hesly, jako že zahraniční investoři "jsou přisátí" či že nás "vycucávají".

Věc však má více rovin. Za prvé, od samého začátku bylo zřejmé, že sem cizí investoři nepřicházejí dělat charitu. Těžko teď předstírat překvapení. A popravdě, návratnost jejich investice není nijak zázračná. Třeba noví majitelé tří největ­ších českých bank měli své peníze zpátky mnohem dříve.

Zapomeňte na biblické kdo do tebe kamenem, ty do něj chlebem. Já říkám: kdo do tebe kamenem, ty do něj dvěma kameny.

Robert Fico, slovenský premiér a předseda strany Směr-SD, na brněnském sjezdu ČSSD. Sociálnědemokratické strany by se podle něj měly stát alternativou k extremistickým hnutím a polobláznům.

Také je namístě otázka, co tedy bude, až Veolia nebude. A raději se ani neptejme, co nás její předčasný odchod bude stát. Máme snad věřit, že dodávky vody lépe pohlídají "experti" z městských rad? Tolik naivity od nás snad nemůže nikdo chtít. Nelze se ubránit dojmu, že z bohulibého boje o "naši" vodu se vyklube nepěkná věc.

Ale máme i dobrou zprávu. V aktuálním vydání přinášíme nejpodrobnějšího a nejlepšího průvodce daňovým přiznáním na trhu.

Související