Francouzský Renault Scénic před víc než dvaceti lety založil kategorii kompaktních rodinných aut. Od té doby patří mezi nejvyhledávanější auta této třídy v Evropě. Jeho čtvrtá generace je proto ostře sledovaná. Novinka přináší řadu zajímavých zlepšení, v některých oblastech ale zanechává rozporuplné pocity.

Rozhodně to však nelze tvrdit o designu. Jestli se něco Francouzům povedlo, pak je to právě vzhled nového modelu. Poměrně okatě navazuje na SUV Kadjar i hatchback Mégane, se kterým sdílí řadu techniky. Díky dynamickými linkám, nápadné přídi nebo dvoubarevnému provedení je mezi auty jen těžko přehlédnutelným. Vyrábí se ještě ve větší verzi Grand s posuvnými dveřmi, testovaný Scénic má ale standardně pětidveřovou karoserii.

Pokud si budoucí majitel zvolí do výbavy velké panoramatické střešní okno, bude mít dobrý pocit ze vzdušné kabiny. Bez něj je tu trochu tmavo, obzvlášť kvůli masivní plastové palubní desce, která interiéru dominuje. Volant, tlačítka, řadicí páku i na výšku postavenou obrazovku zábavního systému známe z jiných Renaultů, což přináší výhody pro řidiče věrné značce. Nově příchozí se možná budou potýkat s tlačítkem tempomatu umístěným daleko vpravo za řadicí pákou, ale možná zase ocení ovladač hudby na samostatném "výběžku" pod volantem, který se snadno obsluhuje i za tmy.