Je podle vás Elektronická evidence tržeb krok správným směrem? Prospěje státnímu rozpočtu a vyčistí trh od neplatičů daní, jak slibuje ministr financí Babiš?

Odpovědi osobností na otázku

České pojetí evidence tržeb poškozuje hospodářství a podvazuje aktivitu v podnikání. Nerozumím tomu, proč jsou poctiví trestáni za to, že stát neumí vybrat daně a dohlédnout na podvodníky. EET také vyvolává mnoho otázek ohledně možného zneužití dat.
Petr Kocian Petr Kocian

ředitel klinik DuoVize a NeoVize

S EET jsme začali před pár dny a pokud vím, není s tím žádný problém. Asi jsme se dobře připravili. Náklady jsou minimální.
Petr Choulík Petr Choulík

generální ředitel Linde Gas

Pokud se díky EET zlepší výběr daní, pak to byl správný krok správným směrem. Pokud se nezlepší, byl to špatný krok. Můžeme se těšit na tradičně rozdílnou interpretaci stejných dat.
Mirko Kalous Mirko Kalous

Okin Group

Kdo nepodvádí, nemusí se bát, dobrý ERP software to umí v ceně. Na druhé straně roste obava ze začátku podnikání, kvůli nepřiměřeným sankcím. Celkově - jediný dlouhodobý efekt budou dražší obědy nás všech, včetně zaměstnanců.
Jaroslav Řasa Jaroslav Řasa

zakladatel ABRA Software

Daně fixluje (čti optimalizuje) snad každý na světě. Velcí to dělají s právníky a malí jak dokáží. Vidím obrovské společenské náklady (čti: snížení konkurenceschopnosti) s pochybným výsledným saldem, protože velké úniky se nedějí v hospodě za pípou.
Martin Lipert

zakladatel eReading.cz

Principiálně určitě ano, daně se platit musí. Stačily by registrační pokladny a velké pokuty za jejich nepoužívání. Trvalé připojení k internetu je problémem.
Josef Jeleček Josef Jeleček

generální ředitel firmy Tedom

EET mělo přijít možná v 90. letech. Dal bych přednost motivaci platit odpovědně daně/přiznávat příjmy, před podobným nástrojem. Společnost byla dle mého názoru na dobré cestě. Myslím, že nás EET nakonec do těch 90. lech vrátí, bohužel... Uvidíme.
Pavel Horák Pavel Horák

architekt a jednatel Prodesi|Domesi

EET komplikuje malé podnikání a hrozba ohromných sankcí evidentně sníží chuť obyvatel vzít život do vlastních rukou, být aktivní a jít do rizika. Z psychologického hlediska je to nešťastný a neadekvátní způsob, jak ohlídat výběr daní z příjmu.
Václav Dejčmar Václav Dejčmar

podnikatel, burzovní makléř

Ano, zcela a nepochybně je to správný krok!
Kvido Štěpánek Kvido Štěpánek

ředitel Isolit-Bravo

Ano, souhlasím se zavedením EET. Celá diskuze kolem toho mi připadne úplně nesmyslná. Každý by měl mít stejná pravidla a hotovo. Jediné téma je, zda budou vybrané prostředky použité správně, ale to se myslím značně zlepšuje.
Radomír Klofáč Radomír Klofáč

jednatel Moris design

Celkový efekt EET na ekonomiku se ukáže postupně. Každopádně jako nástroj vyrovnání podmínek na trhu je to jistě pozitivní posun. Lze si jenom přát, aby stát obdobně důsledně evidoval také skutečný stav najetých kilometrů u ojetých automobilů.
Karolína Topolová Karolína Topolová

Generální ředitelka AAA Auto

EET rozhodně pomůže narovnat konkurenční prostředí.
Patricie Rosenbergová Patricie Rosenbergová

Ředitelka obchodu a marketingu CPI Hotels

Ano, je to krok správným směrem. Jinak nevím, jak někoho odnaučit švindlovat. Většina z nás to asi nepotřebuje, ale švindlování škodí nám všem.
Šárka Litvinová Šárka Litvinová

spolumajitelka společnosti Asiana