Způsob, jak české domácnosti topí nebo ohřívají vodu se od roku 1990 zásadně změnil. Před čtvrtstoletím připadala polovina spotřeby na uhlí, dnes je to pouze 13 procent. Zvyšuje se naopak používání zemního plynu a obnovitelných zdrojů, které tvořily 54 procent spotřeby energií. Mezi obnovitelné zdroje ale statistiky řadí i palivové dřevo a pelety. Vyplývá to z šetření Energo 2015, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Klesá energetická náročnost českých domácností, která je průměrně 65 gigajoulů na byt. Od roku 1990 došlo ke snížení o 28 procent. Důvodem je hlavně zateplování nebo výměna oken.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.