Kdyby Andrej Babiš neukryl Agrofert do svěřenských fondů, nadále by mohl pobírat už "jen" takzvané nárokové dotace. Takto schválila zákon o střetu zájmů politická konkurence šéfa hnutí ANO. Ale co jsou vlastně nárokové dotace pro zemědělce v českých poměrech? Andrej Babiš neříká pravdu, když o nich na veřejnosti mluví. Dosud však nenarazil na oponenty.

"Každý český zemědělec má 6500 korun na hektar. Z jakého titulu nemohou mít firmy v rámci Agrofertu stejný nárok jako každý český zemědělec, evropský zemědělec? To je absurdní," bránil Babiš dotace pro Agrofert v nedávné televizní debatě. "Na dotace nemám žádný vliv," prohlásil také. Jaká je skutečnost? Mají evropští zemědělci opravdu stejný přístup k penězům jako čeští?

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.