Když jeden z nejznámějších amerických investorů Peter Thiel před necelými 14 lety prodal podíl v platebním systému PayPal a vydělal si desítky milionů dolarů, pořídil si za ně luxusní rezidenci a stříbrné Ferrari. Také se ale rozhodl, že se pokusí splnit si jiný, méně hmotný, zato mnohem ambi­cióznější sen − pomůže prodloužit lidský věk. Dal se dohromady se dvěma známými vědci, mikrobioložkou Cynthií Kenyonovou a gerontologem Aubreym de Greyem, a začal podporovat výzkum možností, jak zpomalit stárnutí. Svoje odhodlání podpořil oznámením, že se nechá posmrtně zmrazit. S vírou, že díky budoucím medicínským technologiím znovu obživne.

Čeští miliardáři nejdou ve svých vizích tak daleko jako Thiel, už léta se ale také ohlížejí po alternativních investicích ve zdravotnictví. Spíš než prodlužování života se věnují konkrétním biotechnologickým projektům, zaměřeným na potlačování určité choroby, nejčastěji rakoviny. "Je reálné, že objem soukromých investic do biotechnologií v Česku se pohybuje v řádu miliard korun," řekl Ekonomu profesor Martin Fusek, projektový manažer Centra vývoje originálních léčiv při Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.