Zatímco pralidé se dožívali sotva 30 let a ještě na začátku 20. století byl průměrný věk Evropanů okolo 50 let, v posledních desetiletích se délka života rychle zvyšuje. Kde je ovšem přirozená hranice lidského věku? A existuje vůbec? Vždyť z hlediska pračlověka opotřebeného ve 20 letech by i dnešní lidé museli vypadat jako nesmrtelní bohové.

Zatím doložitelně nejdelší život má za sebou Francouzka Jeanne Calmentová, která zemřela roku 1997 ve věku 122 let. Momentálně nejdéle žijícím člověkem je Italka Emma Moranová, která loni v listopadu oslavila 117. narozeniny.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.