Chaos a nejistota. Tak lze nazvat situaci kolem druhé etapy zavádění elektronické evidence tržeb, a to konkrétně v jednom případě: u internetových obchodů. V době uzávěrky týdeníku Ekonom zbývalo do ostrého startu druhé etapy zavádění EET, která se týká i e-shopů, pouhých 20 pracovních dní. Přesto dosud nebylo jisté, zda a v jakých případech budou muset e-shopy své tržby evidovat.

Nejprve ministr financí Andrej Babiš problémy, na něž provozovatelé e-shopů i Asociace pro elektronickou komerci (APEK) upozorňovali několik měsíců, zlehčoval. Internetové obchody podle něj fungují elektronicky a EET pro ně nemůže být problém. Když se ukázalo, že úprava systémů kvůli evidenci on-line plateb kartou je technicky náročná a vyjde na desítky, v případě velkých e-shopů ale i stovky tisíc korun, Babiš obrátil. Pomocí pozměňovacího návrhu se pokusil platby kartou z EET vyjmout. Když s návrhem v Poslanecké sněmovně neuspěl, začali se provozovatelé internetových obchodů smiřovat s tím, že budou muset upravit své systémy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.