Co se skladnicí, která kvůli problémům se zády nemůže nosit těžké balíky? Obdobnou otázku řeší nejedna firma. Zákoník práce sice dává možnost, aby v takovém případě skladnici propustili ze zdravotních důvodů, splnit všechny zákonné požadavky pro takovou výpověď je ale obtížné.

Předně výpověď ze zdravotních důvodů může dostat pracovník jen v případě, že nemůže práci, na kterou ho firma zaměstnala, vykonávat dlouhodobě. A to je první kámen úrazu. Zákon ani jiný právní předpis už totiž neříká, co znamená "dlouhodobě".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.