Lucie se ptá

Hledání nových zaměstnanců na základě tipů od těch stávajících je dnes běžné. Na interní doporučení přijímají společnosti až třetinu lidí. Zbytek jsou klasické způsoby jako hledání skrze headhuntera, personální agentury a inze­ráty. Doporučující také nezřídka dostává za dobrý tip a přijatého kandidáta zajímavou finanční odměnu. A není neobvyklé, že lidé pomáhají v získávání práce svým známým a kamarádům, za které se skutečně mohou zaručit a znají jejich kvality. O to víc si ale připadají zavázaní a provinilí, když "match" ve finále neklape. S podobným problémem se nám ohlásil čtenář ze softwarové firmy.

Doporučil jsem do práce svého kamaráda, najali jsme ho a on po pár měsících chodí po pohovorech, hledá znovu práci a ani se tím netají. Mám chuť ho zavrhnout jako kamaráda. Jak se mám k situaci postavit?

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.