Prodej české firmy Apiary je skvělou zprávou pro její zakladatele a investory. Od nich Apiary získala nějakých osm a půl milionu dolarů, ze kterých během pětileté existence financovala svůj vývoj a růst. Týmu dnes asi 30 programátorů a dvěma zakladatelům se podařilo prorazit s něčím, co běžní "konzumenti" technologií neznají a ani tomu moc nerozumí. Ani nemusí, Apiary nabízí nástroj pro programátory. Usnadňuje jim propojování různých platforem a aplikací. V době, kdy data a software sídlí v "cloudu", tedy nezávisle na hardwaru, je to velmi žádaná věc.

Loni koupil Google firmu Apigee, která byla větším konkurentem Apiary, za 625 milionů dolarů. Společnost Oracle sáhla kvůli Apiary do kapsy mnohem míň. Cena oznámena nebyla, v Hospodářských novinách se píše o neoficiální sumě "v řádu nízkých jednotek miliard korun". To by odpovídalo částce odhadem někde mezi 50 a 100 miliony dolarů. Možná i méně. Snad v hotovosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.