Otázkou dne není, jestli intervence proti koruně skončí, ale zda skončí v dubnu, nebo třeba až v červnu. Protože všichni předpokládají, že tuzemská měna posílí, nakupují koruny. A exportéři se zajišťují, přičemž banky postupně přitvrzují. Aktuálně eura prodávají s předstihem místo za ČNB udržovaných 27 korun za euro za 26,50 koruny. Zajišťují se dokonce na tři až pět let dopředu.

Jenže předtím, než se začneme těšit na levnější dovolenou se silnější korunou, je dobré se zamyslet, jestli koruna skutečně posílí tak, jak se od ní čeká.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Česká národní banka se v prvních dvou týdnech na měnovém trhu nezastavila.
  • Musela brzdit nájezdy spekulantů, a nakoupila proto eura za zhruba 250 až 270 miliard korun.
  • Kdo chce ještě vydělat na posílení koruny, je na trhu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.