Obchodník se zdravotnickou technikou a textilem či hračkami anglických značek Pavel Zavadil investoval vydělané peníze do značky a receptury Herbadent. Rozjel výrobu těchto produktů a snaží se starý český brand vrátit na výsluní. Mezi tím samozřejmě cestuje. Buď poznává cizí země s rodinou, nebo se sportem. Fandí hlavně skialpinismu, snowboardingu, jachtaření, windsurfingu. Právě jedna z cest se surfem odstartovala jeho podnikání. V roce 1990 s kamarádem zorganizoval úplně první přejezd Bajkalu na prkně. Pro tři Čechy, jednoho Rakušana a dva Rusy vybral nejširší 105kilometrový úsek jezera.

"Byl to s kamarádem náš sen, přejet jako první na surfu Bajkal, takže jsme akci připravovali tři čtvrtě roku, ale ve finále jsme se rozjeli o týden dřív a dolaďovali všechno přímo na místě, protože na dálku nešlo prakticky nic. Až na místě jsme třeba cestu parníkem získali výměnou za spací pytel," přiznává Zavadil. Na základě těchto zkušeností založila dvojice firmu na sportovní marketing se zaměřením na nové sporty. Do Česka dotáhli světový pohár ve snowboardu nebo v cyklotrialu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.