Nový tým pro boj s dezinformacemi na ministerstvu vnitra znovu obrátil pozornost na problém starý jak internet sám: je potřeba na weby a sociální sítě dohlížet? Ponechme stranou hlasy neinformovaných, že jde o cenzuru, protože to není pravda, a věnujme se otázce, jestli má pravda sílu obstát vedle lži jaksi sama od sebe.

Odpověď naznačuje hned úspěch tvrzení, že nový tým bude cenzurovat. Nabízí se samo, nepotřebujete k němu vyhledávat zdroje a mnoha lidem vyhovuje. Naproti tomu pravda vyžaduje určitou intelektuální námahu − musíte dohledat zdroje a vysvětlení je složitější než úderný výkřik "Cenzura!". Mnoho lidí ho nechce slyšet, takže neslyší. V darwinovské soutěži mezi populární lží a složitou pravdou v časech internetu vyhrává lež.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.