S novým rokem přichází snad i závan lepších časů do financování regionální kultury. Jihomoravský kraj se totiž krátce po ustanovení nové koalice rozhodl, že se zapojí do financování regionální živé vysoké kultury.

Psal jsem o tom už před časem − Česko nemá doposud vyřešeno, jak financovat kulturu v krajích. Stát se zatím chová ve vztahu k financování velkých kulturních domů tak, že se stará jen o svoje příspěvkové organizace a ostatním přisypává jen drobky, které v celkovém financování opery, baletu, klasické činohry či filharmonie nehrají v zásadě roli.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.