V neděli večer jsem letěl z Manchesteru do Prahy. S nízkorozpočtovými aerolinkami, letenku jsem si koupil asi týden předtím. Stála zhruba tolik jako nijak opulentní večeře v centru města pro dva. V Manchesteru nebo Praze, ono to je dnes vcelku jedno. Před pětadvaceti lety bych za tu samou letenku zaplatil několikanásobně víc, odhadem svou celou tehdejší měsíční výplatu.

Letadlo přistávalo v mlze husté jako mléko. Kapitán hlásil malou viditelnost. Přistání proběhlo "na přístrojích", nebo jak se to říká, a podle všeho v režii autopilota. Stroj dosedl na dráhu tak měkce, že jsme to drcnutí my pasažéři skoro ani nezaznamenali. Před pětadvaceti lety by v tomhle počasí ruzyňské letiště nejspíš nepřijímalo a let by byl buď zrušen, anebo přesměrován na letiště s lepší viditelností.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.