Bydlení v honosných domech o rozloze až několika set metrů čtverečních se vrací do módy. Zatímco ještě před rokem makléři jen těžko hledali kupce pro velká rodinná sídla v obcích za hranicemi Prahy či pro luxusní prvorepublikové vily v centru metropole, nyní se situace mění. Nemovitosti v hodnotě i několika desítek milionů korun nemusí čekat měsíce, či dokonce roky na nového majitele.

"Opět se lépe prodávají dražší rodinná sídla, ale také specifické nemovitosti, jako například mlýny, usedlosti a vily," říká oblastní manažer M&M reality holding Jan Bareš.

Podobně hovoří i další prodejci. "Letošní realitní horečka se nevyhnula ani luxusním nemovitostem, tempo růstu v tomto segmentu dosahovalo 10 procent. Takové tempo logicky nemůže vydržet věčně, jakkoliv výraznější změnu trendu v roce 2017 neočekáváme," říká Prokop Svoboda, spoluzakladatel kanceláře Svoboda & Williams, která se specializuje na luxusní nemovitosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.