Ze Slušovic až do Indie, tak by se dalo shrnout posledních pětadvacet let Petra Zelíka. Rodák z Přerova kdysi začínal v bortícím se agrokombinátu Slušovice, ale brzy se chytil příležitosti a s kolegy se dal na podnikání. Postupně se osamostatnil a vybudoval vlastní společnost Oxalis, která obchoduje s čajem.

Do českých supermarketů zásadně nedodává. Provozuje síť obchůdků převážně v nákupních centrech, kde ve velkých skleněných dózách prodává různé čaje, kávu, bylinné směsi a čajové příslušenství. Ze 62 prodejen provozuje zhruba polovinu prostřednictvím franšízy, v roce 2015 dosáhl obratu 230 milionů korun a pomalu začíná řešit, jestli rodinnou firmu jednou dokáže předat svým potomkům.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Petr Zelík vlastní společnost Oxalis, která v Česku provozuje síť přes 60 obchůdků s čajem a kávou.
  • Čaje i vyváží, a to do 27 zemí včetně Indie či Británie.
  • Polovinu obchodů vlastní skrze franšízu, maloobchodní síť chce rozšířit i do zahraničí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.