Řešení insolvencí v členských zemích EU je neefektivní. V některých z nich končí i životaschopné podniky v likvidaci a restrukturalizace je na druhé koleji, tvrdí Evropská komise. Výsledkem je zbytečná ztráta pracovních míst a nesplácené úvěry, které mohou znamenat hrozbu pro celý evropský finanční sektor. Evropská komise proto nyní přišla s návrhem směrnice, která má dát předluženým firmám a podnikatelům šanci na nový začátek. "Chceme pomoci neúspěšným podnikatelům, aby se rychleji postavili na vlastní nohy a opět se pustili, tentokrát rozvážněji, do podnikání," zdůrazňuje místopředseda komise Frans Timmermans.

Členské státy by měly zajistit, aby zůstali podnikatelé do tří let od podání návrhu na oddlužení zcela bez dluhů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.