Šéf Budějovického Budvaru Jiří Boček oznámil svou rezignaci jen několik dní poté, co 28. října obdržel od prezidenta Zemana medaili Za zásluhy. Ředitel jediného českého národního podniku se loučí ze zdravotních důvodů po pětadvaceti letech ve funkci. "Jirka měl štěstí na kariéru v Budvaru, ale hlavně Budvar měl hroznou kliku, že měl takového ředitele," říká k Bočkově odchodu bývalý dlouholetý ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven Jan Veselý.

Boček provedl Budvar jedním z nejsložitějších období v jeho více než stodvacetileté existenci. Pod jeho vedením pivovar ztrojnásobil produkci, několikanásobně vzrostl jeho podíl na domácím trhu i vývoz budějovického piva do zahraničí. Tržby pivovaru loni překonaly hranici dvou a půl miliardy korun. Budvar také uspěl v několika desítkách sporů o ochrannou známku s pivovarnickým gigantem Anheuser-Busch. "Budvar ustál nové podmínky po roce 1990. Vybudovali jsme distribuční síť v České republice a upevnili vztahy se zahraničními partnery. Zavádíme inovace a dynamicky se rozvíjíme. Ale ředitel je jen šéf mančaftu," ohlíží se za svou érou devětapadesátiletý Boček.

Už jako učeň na praxi  poprvé pracoval v podniku, který tehdy vedl jeho otec.

Vyzvali ho, ať je řídí

Jeho cesta do vedení Budvaru začala vlastně už před čtyřiceti lety, kdy jako učeň na praxi začal poprvé pracovat v podniku, který tehdy vedl jeho otec. Po vyučení sladovníkem odešel Jiří Boček do Prahy, ale po stu­diích na střední a vysoké škole se do Budvaru vrátil jako technolog. V roce 1985 se stal podsládkem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.