Na začátku prázdnin to byla bombastická zpráva: český výrobce antivirů Avast kupuje konkurenční společnost AVG. Zaplatí za ni 33 miliard korun a vytvoří světovou jedničku v bezpečnostním softwaru. Tedy alespoň co se počtu uživatelů týče. Celkem jich obě firmy po říjnovém oznámení o dokončení obchodu mají více než 400 milionů. A s nadsázkou říkají: kdyby naši klienti utvořili stát, bude třetí nejlidnatější na světě.

Už příští rok v lednu by měli tohle spojení pocítit také uživatelé produktů obou firem. V té době se Avast chystá uvést na trh první verzi společného antivirového softwaru. Upozorňuje přitom, že ani jedna ze značek nezanikne. Jen budou fungovat na společném základě a vycházet z jednoho zázemí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.