Pivo a drony − první zavedená a všemi milovaná komodita, druhé perspektivní a inovativní technologický obor. Co mají společného? Zdánlivě nic − a přece: hospodští tvrdí, že je likvidují náklady na evidenci tržeb, zatímco provozovatele dronů stát drží pod krkem neméně likvidačním způsobem: vyřízení licence trvá i přes rok, poplatky jsou takové, že by za ně bylo pokladen pro EET několik. Situace v oboru s obrovskou budoucností připomíná neblaze proslulý praporkový zákon z roku 1865, kdy před každým automobilem musel kráčet muž s vlajkou.

Svérázné řešení navrhl na stránkách E15 jeden z těch, kdo už licenci mají: "Je tu obrovská masa lidí, kteří chtějí létat legálně a nevadí jim zaplatit řádově 30 tisíc za rok." Jinými slovy, na rozdíl od hospodských, kterým stačí koupit si jednu pokladnu EET navždy, operátor dronu by si musel − obrazně řečeno − takových pokladen koupit deset. Už ne jednou provždy, jako teď, ale každý rok. A požaduje to jeden z těch, koho by se to týkalo…

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.