Lucie se ptá

Na různých fórech a sociálních sítích se to hemží stížnostmi asistentek, podle nichž se k nim jejich šéfové nechovají důstojně. Častou stížností poslední doby je sdílení jedné osoby více lidmi či byznysovými partnery. "Měla jsem mít jednoho šéfa, teď mám tři," je častá výtka.

Ještě častěji se ale stížnosti točí kolem typu úkolů, které dotyčná či dotyčný musí vykonávat. V jedné developerské firmě se za poslední rok vystřídalo přes deset asistentek vedení. Mimo jiné proto, že často musely kupovat i krmení pro zvířata.

Zdá se, že nastavit spokojený vztah s asistentkou je alchymie. Má smysl bouřit se proti zvláštním přáním, která nejsou jako vystřižená z příručky pro byznys, nebo byste akceptoval fakt, že "boss je prostě boss"?

Jiří Devát odpovídá

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.