Největší česká síť obchodů se zvířaty, zvířecím krmivem a potřebami Pet Center odkoupila všech osm poboček konkurenčního řetězce Lucky Pet. Bude tak mít nové pobočky v Brně, Hodoníně, Kroměříži, Holešově, Zlíně, Přerově, Frýdku-Místku a v Opavě. Společnost to v pondělí oznámila v tiskové zprávě, cenu transakce nezveřejnila. Aktuálně tak má 151 poboček v Česku a na Slovensku.

"S převzetím prodejen Lucky Pet překračujeme hranici 150 prodejen a potvrzujeme nejenom pozici největšího prodejce chovatelských potřeb v Česku i na Slovensku, ale také záměr, že chceme být zákazníkům co nejblíže," uvedl ředitel sítě Pet Center Dalimil Čech.

Pobočky zatím bude řetězec provozovat pod původním názvem Lucky Pet. Postupně je přejmenuje na svá prodejní místa.

Pet Center loni vzrostly tržby o 16 procent na 767 milionů korun. Zisk klesl o pět procent z předloňských 10,3 milionu korun. Společnost loni otevřela 11 nových prodejen, nyní jich v ČR provozuje 109, dalších 34 je na Slovensku, hlavně v obchodních centrech. S osmi dalšími pobočkami od Lucky Pet jich bude mít 151. Podle Čecha je ale stále prostor na další expanzi, ročně firma v Česku obslouží 2,7 milionu lidí.

Nejprodávanějšími zvířaty jsou podle Čecha králíci, křečci, andulky a morčata. Celkově však obchod se zvířaty tvoří necelých pět procent tržeb Pet Center.

Obchody Pet Center prodala v roce 2014 skupina Penta společnosti MVM Invest, která patří jejímu bývalému manažerovi Vladimíru Pelánovi.