Představte si, že jste založili firmu. No a netrvalo to tak dlouho a jste na rozcestí. Na jedné směrovce se píše "peklo" a na druhé "ráj". Ne že by to byly cíle vaší cesty. Vy chcete vybudovat miliardovou společnost se spoustou zaměstnanců, velkým obratem a přiměřenými zisky. Kudy se vydáte? Peklem, nebo rájem?

Každý chce jít rájem, to dá rozum. Po pohodlné cestě, s pěknými výhledy do údolí a odpočívadly vybudovanými z dotací. Nechce se brodit bahnem, bez jistoty, že vůbec někam dojde a že nezahučí do nějaké skryté propasti. "Ale to je chyba," říká podnikatel a investor Bill Liao. Devětačtyřicetiletý Australan, který dnes žije v Irsku, hájil minulý týden na konferenci Global Peter Drucker Forum ve Vídni tezi, že k úspěšným a ziskovým firmám vede cesta plná nejistoty a bolesti. "Firmám, do kterých investujeme, říkám hned na začátku, že je to bude bolet. Ale že to tak je správně," říká Liao. Inkubátory, které dnes vybraným začínajícím firmám nabízejí kancelářské prostory, mentoring a někdy i počáteční kapitál, považuje za pohřebiště nadějných start-upů. "Proč? Protože pohodlí podnikatelské nápady zabíjí. Nenutí zakladatele firem k maximálnímu výkonu. Ano, možná díky drsným začátkům nepřežijí i některé projekty, které by si uspět zasloužily. Ale o to větší šance pak mají ty, které to zvládnou."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pohodlí podnikatelské nápady zabíjí.
  • Nenutí zakladatele firem k maximálnímu výkonu.
  • Dvacetiletí Evropané - na rozdíl od Američanů - nemusí řešit složitá dilemata, zda studovat, anebo podnikat.
  • Mohou si vybrat a případné rozhodnutí není osudové.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.