Donald Trump je byznysmen. Americký dravec, který s většími či menšími úspěchy proplouval světem obchodu. A doplul do Bílého domu, kde jeho kanceláří od ledna příštího roku bude oválná pracovna.

Směřující do vyšší společnosti. Zatímco jeho otec Fred stavěl za podpory města sociální byty v Brooklynu a Queens, Donald vždy hleděl přes řeku na Manhattan. Tam žily vyšší vrstvy, tam on chtěl patřit. Už během studií na Whartonu pracoval pro otce, na začátku 70. let přebral firmu, a zatímco obhospodařoval 14 tisíc bytů v chudších čtvrtích, zamířil na vysněný Manhattan.

Dědictví. Byť přesná čísla vědí jen Trumpovi a Donald se zaklíná milionovým startovním kapitálem, odhaduje se, že po svém otci získal v polovině 70. let podíl ve firmě v hodnotě 40 milionů dolarů. A jako srovnání s dalšími úspěšnými podnikateli jeho doby experti zmiňují, že Donald Trump by dnes byl bohatší, kdyby nepodnikal, ale peníze investoval do nízkonákladových indexových fondů.

Development. Začátky jeho samostatné obchodnické kariéry byly impresivní. V 70. letech dokázal vyhmátnout moment, kdy se pošmourný New York začal probouzet, a na této vlně se pořádně projet. Prvním průlomem byla budova Commodore Hotelu, který přestavěl na první hotel budoucího řetězce Hyatt, následovala Trump Tower a další projekty. "Úpadek" přišel až s velikášskými projekty kasin.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nově zvolený americký prezident je byznysmen.
  • Doplul do Bílého domu, kde jeho kanceláří od ledna příštího roku bude oválná pracovna.
  • Týdeník Ekonom vybral devět bodů, které ilustrují Trumpovu cestu z "New Yorku do Washingtonu".

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.