Tvrdili, že Trump nemůže vyhrát. Tvrdili to před dvěma lety, když ohlásil kandidaturu, před rokem, když se ukázalo, že není jen legračním kandidátem pro pobavení, a tvrdili to ještě den před volbami. Ale co víc, uměli to logicky, důvěryhodně vysvětlit. Teď ti samí komentátoři a analytici vysvětlují, proč Trump vyhrál a jak to vlastně bylo nevyhnutelné. A zase to zní přesvědčivě a logicky. Co s tím?

jarvis_582acae9498e2f6db3e3c941.jpeg

Nepíšu to proto, abych se politickým komentátorům a analytikům posmíval. Je to jejich práce. Všichni máme právo dělat chyby. A děláme je, v práci i v soukromém životě. Teď jen nemávnout nad nimi rukou, ale pokud možno se z nich poučit. Média, zejména ta americká, reagovala na překvapivé Trumpovo prezidentství dost sebemrskačsky. Vyhlásila sama sebe za jednoho z poražených. Od šéfredaktora poměrně velkého listu jsem četl metaforu, že si připadá jako profesionální řidič náklaďáku, který má za sebou dost vážnou nehodu. Je otřesený, prožívá trauma a především neví, jak moc on sám tu nehodu způsobil nebo k ní přispěl, případně zda jí mohl nějak zabránit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Komentátoři a analytici tvrdili, že Trump nemůže vyhrát.
  • Teď ti samí komentátoři a analytici vysvětlují, proč Trump vyhrál.
  • Já si také ještě den před volbami vsadil na Trumpa, ale jen proto, že šlo celkem o nepodstatnou sumu a dobrý kurz.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.