Užít si hezký čas v našich nejvyšších horách lze i bez nekonečného čekání na první sníh. Ale když napadne, je to taky paráda.

V Janských Lázních se ohřejeme, a to v jediných lázních na české straně Krkonoš. Teplý pramen, který proudí do termálního bazénu, objevil již v roce 1006 Jan z Chockova, zbrojnoš rytíře Albrechta z Trautenberku. Ke koupelím se pramen využívá již od 14. století, první lázeňská budova zde byla postavena už v polovině 17. století.

Osm skialpových tratí, které každým rokem zveřejňuje Správa KRNAP ve spolupráci s Horskou službou ČR a Českou asociací horských vůdců, je ideálním prostorem pro vybití energie pro ty, kteří nemilují fronty před vleky. Na trasách, jež vedou po značených cestách i mimo ně, nejde o žádný slalom mezi stromy, ale můžeme se zde naučit správně "šlapat" a užít si sjezd mimo upravené sjezdovky. Vyrazit lze rovnou z Pece pod Sněžkou, odkud vedou dvě trasy.

Aquapark Špindlerův Mlýn nabízí příjemný relax v rekreačním a dětském bazénu se třemi tobogany, vířivkami, divokou řekou nebo vodním kolem. V areálu je sauna, pára i masážní stoly. Uzavřené skupiny se mohou dohodnout na privátním využití bazénu i mimo otevírací dobu.